Atrakcje

Wybrzeże Rewalskie
Piękna plaża jest oczywistością, jednak można tu zobaczyć znacznie więcej!
Zobacz
Labirynt Luster
Labirynt Luster w Trzęsaczu to obiekt wypełniony setkami luster. Wbrew pozorom, spacer w pomieszczeniu wypełnionym lustrami nie jest łatwy! Jednak wejście do tak osobliwego miejsca, to gwarancja udanej zabawy. Wchodząc do Labiryntu Luster, musisz liczyć się z tym, że wyjście z labiryntu nie jest takie proste, a czeka cię wiele chwil zastanowienia, w którą stronę powinieneś się skierować. Doskonały układ wielu luster odpowiednio oświetlonych wprawi w dezorientację oraz sprawi iluzję, dając wiele emocji! To rozrywka na najwyższym poziomie, która może trwać i trwać! Jeśli chcesz sprawdzić, jak szybko uda ci się wydostać z labiryntu luster, koniecznie wybierz się do Labiryntu Luster w Trzęsaczu. Im większa będzie grupa, w której będziecie bawić się w Labiryncie Luster, tym więcej zabawy i śmiechu będzie! Któremu z was uda się wydostać najszybciej?
Lokalizacja
Zobacz
Bałtycki Krzyż Nadziei
Bałtycki Krzyż Nadziei znajduje się w Pustkowie przy zbiegu ulic Nadmorskiej oraz Leśnej, około 100 metrów od morza. To wierna kopia krzyża ustawionego na Giewoncie w Tatrach.
Lokalizacja
Zobacz
Ruiny gotyckiego kościoła
Pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu. Jest kilka legend związanych z zabieraniem przez morze kolejnych części kościoła. Jedna z nich mówi o Zielenicy – bogini morza – złowionej przypadkiem przez rybaków i więzionej przez miejscowego proboszcza. Zielenica zmarła wkrótce z tęsknoty i pochowana została na przykościelnym cmentarzu. Od tej pory jej ojciec (Bałtyk) słał falę za falą by odebrać ciało córki i przenieść je na właściwe miejsce – dno morza.
Lokalizacja
Zobacz
Aleja Róż i Zakochanych
Aleja Róż i Zakochanych to dwie alejki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, na nadmorskim klifie. Deptak łączący Rewal z Niechorzem to bardzo przyjemna, nie tylko atrakcja dla zakochanych ale i dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć w wyjątkowym miejscu.
Lokalizacja
Zobacz
Platforma Widokowa
Platforma widokowa w Trzęsaczu to olbrzymia, nowoczesna konstrukcja ze stali i żelbetu, znajdująca się na wysokości 20 m n.p.m. Z tarasu podziwiać można piękny widok na Morze Bałtyckie, lub na ruiny gotyckiego kościoła na klifie.
Lokalizacja
Zobacz
Rewalskie Wieloryby
Odwiedzający Rewal aturyści, często zastanawiają się, jaki związek istnieje pomiędzy kurortem, a wielorybami, które przecież nie zamieszkują Morza Bałtyckiego. Faktycznie, nie jest to ich naturalne środowisko, jednak na przestrzeni wieków, w Bałtyku wielokrotnie zaobserwowano te morskie ssaki. Z tego powodu podejrzewa się, że rewalskie podanie może być mniej lub bardziej ubarwionym opisem faktycznego zdarzenia. Same rzeźby, to dwa kolosy o wadze 10 oraz 5 ton, noszące łacińskie imiona: Ventus i Fluctus, co znaczy Wiatr i Fala. Znajdują się one w centralnej części nowego placu, wyłożonego granitowymi płytami. Na placu stoi również fontanna, której wody po zmroku barwi świetlna iluminacja. Właśnie to miejsce, wraz z pobliską platformą widokową, stanowi centrum Rewala.
Lokalizacja
Zobacz
Taras Widokowy
Na wysokim, klifowym wybrzeżu Rewala znajduje się taras widokowy. To idealne miejsce do oglądania morskich fal i odległego horyzontu - w dzień oraz do wschodów i zachody słońca - nad ranem i o zmroku.
Lokalizacja
Zobacz
Jezioro Liwia Łuża
Jezioro Liwia Łuża jest naturalnym akwenem przybrzeżnym Bałtyku, położonym w gminie Rewal , które powstało poprzez odcięcie mierzeją zatoki morskiej. Jezioro jest oddzielone od Morza Bałtyckiego mierzeją o szerokości od 400 do 1200 metrów. Bezpośrednio nad jeziorem położone są miejscowości Niechorze i Pogorzelica, posiadające dostęp do morza oraz wieś Skalno od południa. Jezioro należy jednak w całości do obrębu geodezyjnego Niechorze.
Lokalizacja
Zobacz
Nadmorska Kolej Wąskotorowa
Kolej wąskotorowa zaczęła funkcjonować pod koniec XIX w. Dzięki dofinansowaniu UE została odrestaurowana i dziś stanowi niebanalną atrakcję dla wszystkich wypoczywających nad morzem. Najbliższa stacja kolei znajduje się zaledwie 300 m od Blow Up Baltic Aparthotel! Odnowiony budynek starego dworca jest atrakcją samą w sobie. Na podróż wzdłuż wybrzeża pojedziemy klimatycznym pociągiem, a sam skład obsługiwany jest przez historycznie ubraną drużynę konduktorską.
Lokalizacja
© Blow Up Baltic
Regulamin